Здали металобрухт? Сплатіть податок

металобрухтУ мене на подвір’ї назбиралася гора металобрухту. Хочу його здати. Поясніть, будь ласка, чи доведеться платити податки із зароблених таким чином коштів?  

Віталій, м.Чернігів 

На запитання відповідає начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного  управління ДФС у Чернігівській області Андрій Шалигін.

Статтею 165 Податкового кодексу України передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума доходу, отримана платником податку за здані (продані) ним вторинну сировину, побутові відходи, брухт кольорових металів, включаючи використані (виснажені) акумулятори електричні свинцево-кислотні, залишки та брухт електричних акумуляторів із вмістом свинцю, та брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України. Так, доходи від зданого металобрухту чорних металів не включені до цього переліку, тому з них сплачується податок на доходи фізичних осіб.

Також, такий дохід оподатковується військовим збором за 1,5 відсотковою ставкою.

Нагадуємо, що операції з металобрухтом здійснюються лише спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їх приймальними пунктами. Побутовий металобрухт від громадян дозволяється приймати лише після того, як вони пред'являть документ, що засвідчує особу. Також необхідно оформити акт приймання. В цьому акті зазначаються дані документа, який засвідчує особу, та опис металобрухту. Фізичні особи можуть здійснювати операції лише з побутовим металобрухтом.

Побутовий металобрухт — це непридатні для прямого використання вироби побутового призначення або частини цих виробів, які містять у собі чорні або кольорові метали чи їх сплави і які втратили експлуатаційну цінність. Приймання промислового брухту у фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, забороняється.

Підготувала Лідія ФАЛЬЧЕВСЬКА

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?